17 лютого відзначають День кота

Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto – World Cat Day відзначають в Європі з 1992 року.

Це святкування – крок на зустріч цим дивовижним створінням, спроба нагадати, що життя може бути сповнене теплотою та красою цих маленьких та чи маленьких вусатих, пухнастих і кігтистих домашніх улюбленців, які щовечора мурчать нам солодко, а щоранку бадьоро підіймають з лікжка гучним нявкотом і настирливим проханням погодувати.

Цікаві факти про День кота:
Ініціаторкою свята стала італійська журналістка Клаудія Ангелетті, яка працювала в журналі Tuttogatto – World Cat Day.
Місяць лютий обрали не випадково, адже цей період перебуває під знаком Водолія, який в італійській культурі є символом вільних і незалежних духів.

Річ у тім, що за часів інквізиції кішок та котів, особливо чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі.
Ідею Клауді підтримали не лише активісти та захисники тварин. Вона сподобалася й більш широкій аудиторії, адже Італія стала домом для більш ніж 2,5 мільйона безпритульних кішок. В основному тварини проживають у Римі, Турині, Неаполі та Мілані.

На підтримку свята кота в Італії почали організовувати численні дискусії, конференції, фотовиставки, а також збір коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам.

Цю ідею підхопили й інші європейські країни, зокрема, Польща та Україна

Джерело – Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти,14а