Менталісти та лялькарі: в Дніпро повертається Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва

Після чотирьох тижнів у Харкові IV Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва переїжджає в Дніпро. Тут в п’ятницю, 16 лютого відбудеться відкриття дніпровського етапу, на якому виступить навіть член журі, переможець минулого фестивалю ілюзіоніст з Дніпра Олександр Мефисто.

Потім учасники виступатимуть кожну п’ятницю, суботу та неділю до 11 березня, коли будуть оголошені переможці в двох номінаціях, вручені призи і відбудеться урочисте закриття.

На відкритті фестивалю в п’ятницю, 16 лютого о 16:00 та в наступні вихідні будуть представлені живі скульптури Микола Федосов (Дніпро), Дмитро і Юрій Міхєєва з харківської Студії “Залізна маска”, а також лялькар Сергій Соловйов (Житомир). Почесним гостем фестивалю стане художній керівник театру “Quasar”, призер і член журі минулих фестивалів Олександр Глумов. Крім того, переможець минулого року, цього разу увійшов до складу журі, ілюзіоніст Олександр Мефисто підготував для глядачів сюрприз – на відкритті Фестивалю він покаже глядачам і колегам невелику програму. У цьому році він ввів в свій арсенал менталізм або мистецтво вгадування. Секрети своєї роботи ілюзіоністи традиційно не розкривають. А секретом перемоги Олександр із задоволенням ділиться з артистами, які беруть участь в конкурсі:

«Секрет простий – наполегливість. Коли я перший раз брав участь у фестивалі, думав «Ось зараз все побачать, який я класний, і я виграю». Але виявилося, що навколо теж є класні артисти, а у мене були недоліки в роботі, яких я не бачив. І здорово, що мені на них вказали – я виправив їх, і кожен раз, вислуховуючи поради від суддів, намагався дотримуватися їх, наполегливо вдосконалюватися. Тільки так і можна перемогти, і розвиватися далі, як артист ».

Після перших чотирьох уїк-ендів фестивалю вже намітилися лідери номінацій. У статичних жанрах за першість борються артисти, які виступають в жанрі живої скульптури Дмитро Буйвал (Артіль “МІФ”, Суми) та Олексій Стукін ( “Студія Золотого режисера”, Мінськ). Обидва в минулі роки займали другі місця, і тепер всерйоз націлені на підкорення «золота». У динамічних жанрах найбільше балів набрали мім Олександр Якушенко (Суми), колега Дмитра Буйвала по колективу «Артіль МІФ» і ілюзіоніст Андрій Фонте (Дніпро). Обидва артиста ще нічого не вигравали на фестивалі, тому для них перемога буде особливо цінною. Втім, пройшла лише половина виступів, і ситуація в таблиці лідерів може кардинально змінитися, впевнені судді та організатори.

«Фестиваль проходить вже четвертий раз і публіка дуже добре розуміє, що таке вуличне мистецтво, розбирається в ньому, – вважає член журі, головний режисер Дніпровського міського театру ляльок Михайло Овсянников. – Тому в підсумку перемагає той, хто запропонує щось незвичайне, нові образи, нові ідеї ».

Втім, уточнює суддя Фестивалю, важливо і майстерність артиста, його вміння захопити публіку, бути динамічним і енергійним, навіть якщо доводиться стояти нерухомо, як зобов’язує, наприклад, жанр живої скульптури:
«Це як в картинній галереї, – пояснює Михайло Овсянников. – Ідеш повз стіни з полотнами, і раптом погляд зупиняється на якійсь одній картині, і не можеш відірватися. Так само і артист-переможець повинен привертати погляд до себе. Чим більше людей навколо збирається, тим краще артист – ось самий об’єктивний критерій успіху ».
Чимало глядачів збиралося в Харкові на виступах новачка фестивалю – лялькаря з Житомира Сергія Соловйова. За словами глави Оргкомітету фестивалю в Дніпрі Соломії Бойко, лялькарі не брали участь в конкурсі вже три роки:

«Звичайно, нові жанри – це нові фарби для Фестивалю, нові враження для глядачів. А вуличні лялькарі взагалі – велика рідкість для України ».

Сам Сергій упевнений, що вже переміг на фестивалі. Адже перемога, за його словами, це не призи і нагороди, а інтерес глядачів і нові знайомства:

«Цінність Фестивалю саме в нових контактах, нові спільні проекти, – впевнений артист. – Я познайомився з хлопцями з Мінська, Дніпра, Харкова, сподіваюся, це стане початком довгої дружби. А публіка в Харкові прийняла мене добре – тут, завдяки місцевим Театру ляльок, дуже добре розуміють і приймають лялькарів. Але театр ляльок також є і в Дніпрі, так що я сподіваюся на теплий прийом в новому місті ».

За словами Сергія, також фестиваль дає зворотний відгук, реакцію колег і професіоналів на роботу артиста:

«У Харкові в мене була трохи нижче оцінка, ніж могла бути, через костюма. Тому до Дніпра підготуюся ретельніше. Такі відгуки, поради від колег дають поштовх, допомагають розвиватися ».

А оцінювати виступи конкурсантів і давати їм цінні поради будуть, крім уже згаданих Михайла Овсянникова і Олександра Мефисто, актриса Дніпровського театру драми і комедії Людмила Вороніна і керівник театру «Віримо» Олександр Петренко.

Всі виступи фестивалю будуть проходити в п’ятниці, суботи та неділі до 11 березня, з 17:00 до 20:00 в ТРЦ “Дафі”.
Дізнатися більше про історію Фестивалю Вуличного мистецтва можна тут.

Сторінка Фестивалю в Facebook

Facebook подія

Джерело – gorod.dp.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *