Штраф за відсутність маски для громадян зменшено у 100 разів

Статтю 44-3 КУпАП доповнили частиною другою, відповідно до якої «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, передбачає накладення штрафу від 170 грн. до 255 грн.».

Закон №3891 прийнято 06.11.2020, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, законом відмежовано окремим пунктом відповідальність громадян за не носіння захисної маски та пом’якшено відповідальність.

При цьому, деталізовано, що порушенням вважається навіть коли маска не закриває ніс та рот. Тобто тепер штраф можна отримати навіть за приспущену маску.

Повноваження щодо накладення штрафів за цією нормою надано органам поліції, санітарно-епідеміологічної служби, а також виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад.

В цей же час, за всі інші порушення правил карантину передбачено відповідальність у розмірі від 17 000 грн. до 34 000 грн. (ч1.ст.44-3 КУпАП). За цією нормою рішення про накладення штрафу приймає суд.

Джерело – ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ