Сьогодні 40 років авіакатастрофі біля Кам’янського

11 серпня 1979 р небі над Кам’янським зіткнулися два пасажирських ТУ-134. Один летів із Челябінська до Кишинева. Другий – з Ташкента до Мінська.

Уламки літаків розкидало над селами Курилівка, Єлизаветівка і Миколаївка.

Офіційна версія катастрофи – помилка 20-річного диспетчера Миколи Жуковського з пункту управління польотами, який знаходився Харкові.
У 1980 році відбувся суд. Диспетчера Жуковського і його наставника Володимира Сумського засудили до 15 років позбавлення волі. Володимир Сумської знаходився в ув’язненні 6,5 років. Потім його амністували за хорошу поведінку. Микола Жуковський, згідно даних ЗМІ, з в’язниці так і не вийшов. Нібито, він наклав на себе руки.

До речі, розглядалися й інші версії авіакатастрофи: в тому числі – потрапляння ракети (тоді в цьому районі проводилися навчання). Складно сказати, чи можна ставити крапку в цій історії. Адже з якоїсь причини документи в цій справі, як і раніше під грифом «секретно» …

За історичними мірками, трагедія трапилася не так давно. Журналіст поспілкувався з Ганною Михайлівною, одним зі свідків тих подій. У той час вона працювала на Лівобережній котельній. За її словами, 11 серпня 1979 був погожим літнім днем. Самого вибуху вона не чула (в котельній шум). Пізніше кинулася в очі велика кількість швидких і військових. Солдати в той же день оточили територію місця катастрофи. За словами Ганни Михайлівни, останки розбитих літаків збирали не менше тижні. Там було все: частини тіл, різні речі, дитячі іграшки, гроші і т.д. Були і особливо трагічні моменти. Мешканці Курилівки розповідали, як на одному з подвір’їв господиня, виходячи з будинку на галас, біля вхідних дверей натрапила на труп жінки, який впав з неба …

Так чи інакше, але це теж сторінка історії міста (безумовно, дуже сумна). До речі, на борту обох лайнерів було 178 осіб. Загинули всі. В тому числі, зірка радянського футболу – команда «Пахтакор» в повному складі. За деякими джерелами, за кількістю загиблих ця катастрофа входить до трійки найбільш трагічних зіткнень літаків у повітрі за всю історію світової авіації.

Ігор Кузьмінський / На заставці – фото з місця трагедії.

Джерело – sobitie.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *