У Дніпрі вшанували пам’ять Героїв Крут

29 січня у Дніпрі, на алеї біля найвищої стягниці України, відбулись урочистості з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут. Захід зібрав представників міської та обласної влади, духовенства, вихованців ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, курсантів Дніпропетровського університету внутрішніх справ, військовослужбовців, ветеранів, небайдужих містян.

«Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму та жертовності у боротьбі за Україну. Сьогодні вшановуємо доблесть юнаків, які полягли у нерівному бою. Бій під Крутами – великий перелом в історії нашої держави. Подія, що засвідчила силу духу українського народу. На жаль, маємо й сьогодні «Крути» на сході країни, але однозначно – перемога за нами», – сказав заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Під час заходу прозвучав Державний Гімн України у виконанні військового оркестру. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих за Україну – від учасників бою під Крутами до бійців АТО та Операції об’єднаних сил (ООС). Вихованці ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, одягнені в історичну форму Героїв Крут, створили символічну стелу-пам’ятник полеглим. Пролунав військовий салют у 10 залпів. Захід завершився парадним проходженням колон ліцеїстів, курсантів та військовослужбовців.

«Герої Крут уособлюють історичну боротьбу українців на шляху до здобуття незалежності нашої держави. Тоді, у 1918 році, безстрашні юнаки взялися захищати державу від так званої «червоної навали». З 2014 року це робить нинішнє покоління хлопців, боронячи територіальну цілісність нашої країни. Символічно, що січневі події під Крутами збіглися з днями проведення Дебальцівської операції. Сьогодні віримо у справедливу перемогу України», – зазначив оборонець Донецького аеропорту, лейтенант Збройних сил України, кандидат історичних наук, доцент Дніпропетровського університету внутрішніх справ Кирило Недря.

Довідка. 29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталася трагедія, що пробудила всю Україну. У цей день у нерівному бою з ворогом, який мав значну чисельну перевагу, віддали своє життя студенти, гімназисти, юнаки військової школи, козаки Вільного козацтва.

Джерело – Дніпровська міська рада