У місті Дніпро буде сучасний аеропорт

У бюджеті 2020 року, схваленому 14.11.2019 Верховною Радою України, на відновлення регіональних аеропортів закладено понад 1 млрд грн, що в 5 разів більше, ніж було в 2019 році.

Пріоритетним проєктом є розбудова сучасного аеропорту у м. Дніпро. «Проєкт з модернізації та розбудови аеропорту у Дніпрі, який ми реалізуємо разом із головою ОДА Олександром Бондаренком, це перед усім нова якість авіаційного сполучення для другої за чисельністю населення області України. 1 млн мешканців міста та понад 3 млн – області нарешті отримають можливість користуватись авіаперевезеннями. Сучасний аеропорт дозволить залучити нові авіакомпанії та розширити географію польотів», – наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко подякував Міністру інфраструктури та народним депутатам за підтримку проєкту: «Будівництво, про яке мріє вся область, якого чекає вся країна, розпочнеться у 2020 році. Дякую Міністру інфраструктури Владиславу Криклію і всім народним депутатам, що підтримали цей історичний проєкт. Для нашого регіону сучасне летовище стане величезним стрибком, новим етапом в розвитку – бізнесу, туризму, медицини. Тому для обласної влади – це один з головних пріоритетів».

За проєктом, злітно-посадкова смуга аеропорту буде довжиною 3,2 км, її відновлення фінансуватиметься з державного бюджету. Заплановане встановлення сучасних системи навігації, метеорологічного і світлосигнального обладнання. Новий міжнародний термінал та VIP-термінал матимуть високу пропускну здатність до 3 млн пасажирів на рік. В термінал інвестує українська промислово-фінансова група DCH.

Джерело – Міністерство інфраструктури України